• Gå direkte til primær navigation
  • Skip til indhold
  • Gå direkte til primær sidebar
Louises Madblog
  • Opskrifter
    • Alle opskrifter
    • Ingredienser - oversigt over opskrifter
  • Rejser
  • Om mig
  • Samarbejde
  • Kontakt
  • Navigation Menu: Social Icons

    • Bloglovin
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • YouTube
menu icon
go to homepage
search icon
Homepage link
  • Opskrifter
    • Alle opskrifter
    • Ingredienser - oversigt over opskrifter
  • Rejser
  • Om mig
  • Samarbejde
  • Kontakt
    • Facebook
    • Instagram
    • Pinterest
    • YouTube
  • ×

    Forside » Reklame/Sponsoreret indlæg/samarbejde med firma » Lidl – ‘Kvalitet behøver ikke koste kassen’

    Lidl - 'Kvalitet behøver ikke koste kassen'

    Reklame - Indlægget er udgivet i samarbejde med Lidl

    Der popper nye Lidl butikker op hele tiden, og jeg er én af dem der er vild med Lidl! De har nogle gode produkter og til rigtig gode priser. Den første Lidl-butik i Danmark åbnede i 2005 og her i 2017 er der nu 110 Lidl-butikker i Danmark.

    Lidl har rigtig mange af deres egne mærker, hvor de selv udvikler produktet sammen med producenterne, og på den måde kan sørge for kun at samarbejde med gode producenter, som anvender gode råvarer.

    Lidl holder priserne nede gennem direkte indkøb og store mængder så de kan tilbyde kunderne varer af en høj kvalitet til en god pris.

    Jeg holder selv rigtig meget af at handle i Lidl. De har rigtig mange lækre varer, som man ikke finder i andre supermarkeder, de har virkelig gode priser på mange ting, og så synes jeg det er rart at det meste af deres frugt og grønt kan købes stykvis. Derudover har de altså en ret lækker deluxeserie.

    Jeg har indimellem købt en super lækker frisk basilikumspesto fra Lidl - det er altså noget lidt andet end dem på glas der kan holde i flere år. Derudover har jeg med stor succes også købt rigtig god vin til en billig penge. Tjek nogle af dem lige her.

    Lidl har vundet Søndagsavisens øko-pristjek 2016, Frugt- og Grøntprisen 2017 inden for Discount, Politikens Discountpristjek 2017 samt Det bedste brød inden for discount og bedste kvalitet generelt.

    Prøv at se videoen øverst og se hvordan restaurantgæsterne på en Michelinrestaurant reagerer når de får af vide ingredienserne til maden er købt i Lidl ;o)

    Hvad er jeres erfaring med Lidl, handler I ind i Lidl eller ej?

    Lidl

    Lidl

    Print Friendly, PDF & Email
    Previous Post: « Waldorfsalat
    Next Post: Havregrynskager med chokolade »

    Læserinteraktioner

    Skriv et svar Annuller svar

    Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *

    Primær Sidebar

    Nye opskrifter

    Måltidssalat med laks

    Poke Bowl med laks

    Gordon Lemon Gin Pasta

    Pasta alla Gin med grillet citron

    Hvidloegssmoer med persille

    Hvidløgssmør med persille

    Opskrift på blaabaermuffins med marcipan hvid chokolade og floedeostecreme.jpg

    Blåbærmuffins med marcipan, hvid chokolade og flødeostecreme

    Vandbakkelser med vaniljecreme og hindbaerskum

    Vandbakkelser med vaniljecreme og hindbærskum

    Opbevaring af mel gryn og kerner opbevaringsboetter sistema bake it melmøl

    Opbevaring af mel, gryn og kerner

    Jeg hedder Louise, jeg er 33 år og bor i København sammen med min kæreste og datter. Jeg elsker at stå i mit køkken og lave lækre opskrifter til jer. Her på min blog finder du nemme og lækre retter med billeder af fremgangsmåden. Her kan alle være med! Jeg håber du finder en opskrift du kan bruge i blandt de over 800 opskrifter på siden.

    Læs mere…

    Tilmelding til mit nyhedsbrev

    Ved at tilmelde dig mit nyhedsbrev, accepterer du, at jeg må sende dig mails når jeg udgiver en ny opskrift. Du kan til enhver tid afmelde dig nyhedsbrevet igen.

    Copyright

    Kopiering fra denne hjemmeside må kun finde sted på institutioner eller virksomheder, der har indgået aftale med Copydan Tekst & Node, og kun indenfor de rammer, der er nævnt i aftalen.

    For alle andre gælder det at der er copyright på billeder og tekst (også fra sociale medier som Facebook og Instagram). Billeder og tekst må derfor aldrig bruges uden forudgående skriftlig tilladelse.

    Overtrædelse af ophavsretten medfører et krav om vederlag for krænkelse af ophavsret og krav om øjeblikkeligt at fjerne billeder.

    Footer

    ↑ Til toppen


    Om

    Kontakt

    Privatlivspolitik


    Copyright © 2021 - Louises Madblog - CVR 35614788